وکیل طلاق و اهمیت حضور آن

وکیل طلاق

وکیل طلاق و اهمیت حضور آن

وقتی که در مسائل مختلف بزرگ و کوچک در زندگی زناشویی خود به بن بست می رسید، احتمالاً به دنبال بهترین وکیل طلاق در تهران می گردید. البته این موضوع فقط مختص به شهر تهران نیست و در همه شهرهای ایران وجود وکیل خانواده برای حل مشکل و از بین بردن دردسر های احتمالی ضروری است. به همین دلیل معمولا خانواده ها به صورت مستقل برای گرفتن طلاق اقدام نمی کنند و سعی می کند که یک وکیل حرفه ای خانواده در کنار آنها حضور داشته باشد.

با این مقدمه کوتاه در ادامه این مطلب به شما خواهیم گفت که وکیل طلاق کیست و نقش آن برای زوج و زوجه به چه صورت است.

وکیل طلاق کیست؟

وکیل طلاق یک وکیل آموزش دیده و با تجربه در زمینه مسائل خانوادگی است که هم مسائل حقوق خصوصی و هم رعایت حقوق خانواده را به طور کامل می داند. این افراد نظارت مستمر روی پرونده‌های مختلف دارند و با توجه به پرونده‌هایی که در دادگاههای خانواده انجام می‌شود، تجربه کافی برای حل مناقشات خانوادگی را دارند. معمولاً پرونده طلاق از نمای دور چیز سختی نیست و ممکن است دو طرف به صورت توافقی برای طلاق اقدام کنند. اما در درصد بالایی از طلاق‌ها شاهد استفاده از برخی بندها تحت عنوان شرط ضمن عقد هستیم که می‌تواند روند طلاق را پیچیده کرده و تنها یک وکیل طلاق ماهر می تواند این مشکلات را برطرف کند.

وکیل طلاق

چرا وجود وکیل طلاق ضروری است؟

یکی از عادات بدی که متاسفانه در بسیاری از خانواده های ایرانی دیده می‌شود این است که دخالت اطرافیان در روند طلاق یا مناقشات خانوادگی بسیار زیاد است. این در حالی است که این افراد هیچ تجربه ای در زمینه دادگاه خانواده یا پرونده های مختلف ندارند. اما زمانی که شما از یک وکیل طلاق استفاده می کنید، شخصی را به نمایندگی خود انتخاب می کنید که با قوانین طلاق و درگیری های خانوادگی آشنایی کاملی دارد و می تواند بر مبنای هر کدام از رفتار طرفین عکس العمل مناسبی انجام دهد.

برای درک این موضوع فقط به یک نمونه اشاره می‌کنیم که شاید کمتر با آن آشنایی داشته باشید. برخی از خانواده ها و خانم ها گرفتن وکالت طلاق از مرد را به عنوان شرط ازدواج خود معرفی می کنند. این موضوع باعث شده که در نگاه عامیانه حق طلاق برای مرد باقی نماند و به صورت وکالت به زن واگذار شود.

اما بحث وکالت زن در طلاق از مرد بسیار پیچیده تر از این موضوع است و حتی در برخی موارد زن نمی تواند مستقلا برای طلاق اقدام کند. حتی در برخی موارد قانون به مرد اجازه میدهد که وکالت زن را برداشته و خود برای طلاق اقدام کند. بنابراین با توجه به عدم اطلاع زوجین از شرایط طلاق، این وکیل طلاق و وکیل خانواده است که می تواند جزئیات را رصد کرده و با توجه به آن شرایط را پیش ببرد.

اهمیت وکیل خانواده در طلاق زوج

اهمیت وکیل طلاق در طلاق زوج را به این دلیل ابتدا آوردیم که بسیاری از مردان احساس می کنند که تمامی حق طلاق به آنها واگذار شده و نیازی به حضور وکیل یا شخص ثالث در کنار خود ندارند. در ساده ترین حالت ممکن، دادگاه برای صدور حکم طلاق شرایط خاصی در نظر می‌گیرد که مرد باید همه آنها را فراهم کند. این شرایط هم در مورد نحوه پرداخت مهریه، هم در مورد پرداخت نفقه و هم در مورد نحوه حضانت فرزندان صدق می‌کند.

اما در برخی موارد مردان در حین طلاق چند امتیاز از حقوق خود را به زنان واگذار می‌کند که تحت عنوان شرط ضمن عقد در سند ازدواج آورده می شود. هر کدام از این موارد تبعات قانونی و حقوقی خاص خود را دارند که طبیعتاً شما به عنوان یک فرد عادی تسلط چندانی به آنها ندارید. این در حالی است که حضور یک وکیل خانواده در کنار شما می‌تواند بخش مهمی از این مشکلات را برطرف کند.

وکیل طلاق

اهمیت وکیل‌طلاق در طلاق زوجه

شرایط گرفتن طلاق برای زوجه به مراتب سخت‌تر است و زوجه در برخی شرایط خاص می‌تواند درخواست طلاق داشته باشد. به همین دلیل زوجه نیاز بیشتری به استفاده از وکیل خانواده دارد و برای گرفتن حق خود باید به دنبال بهترین وکیل خانواده بگردند. با توجه به اینکه در دادگاه حق طلاق به مردان واگذار شده، زن تنها در برخی شرایط خاص می‌تواند درخواست طلاق کند. بنابراین وجود وکیل طلاق به زوجه کمک می‌کند تا در مورد شرایط گرفتن طلاق تحقیق کرده و مدارک لازم برای راضی کردن دادگاه ارائه دهد.

اما در برخی موارد ممکن است زوج درخواست تقسیط مهریه یا حتی مواردی مانند درخواست حضانت کودک داشته باشد. در این جور مواقع حضور وکیل خانواده در کنار زوجه به او کمک می کند تا هم در اخذ مهریه از شوهر و پرداخت نفقه موفق عمل کند و همه شرایط گرفتن حضانت بچه بعد از  سن ۷ سالگی را داشته باشد. میزان تجربه وکیل در پرونده‌های مختلف و انجام پرونده های مشابه می تواند معیار خوبی برای سنجش کیفیت کار آنها باشند و شما هم به آنها اعتماد کنید.

چگونه بهترین وکیل خانواده پیدا کنیم؟

وقتی که ساکن کرج هستید احتمالاً به دنبال بهترین وکیل طلاق در کرج میگردید و تهرانی ها هم به دنبال بهترین وکیل خانواده در تهران هستند. اما این سوال در ذهن شما شکل می‌گیرد که برای پیدا کردن بهترین وکیل به چه فاکتورهایی توجه کنید و چه معیارهایی برای انتخاب در ذهن خود داشته باشید.

در اولین گام برای پیدا کردن بهترین وکیل، به سراغ کسانی بروید که وکیل پایه یک دادگستری باشند. این می‌تواند حداقل و کمترین شرط ممکن برای قبول کردن آنها باشد که احتمال موفقیت شما را افزایش می دهد. از طرف دیگر سعی کنید که پرونده های قبلی آنها را هم ببینید و میزان موفقیت آنها را در پرونده های حقوقی و خانوادگی را بسنجید. بازدید از این پرونده ها به شما کمک می کند تا اطلاعات کاملی در مورد روند انجام کار و شانس موفقیت آنها بدست بیاورید که طبیعتاً عامل ارزیابی خوبی است. در نهایت با آنها صحبت کنید و در مورد شانس موفقیت خود در این پرونده از آنها بپرسید. اگر به نتیجه پرونده امیدوار بودند و با دلیل منطقی به شما نشان دادند که چرا موفق می شوند، می توانید به سراغ آنها بروید.

امیدواریم در این مطلب به سوالات و ابهامات شما پاسخ داده باشیم، اما میتوانید سوالات خود را در بخش نظرات مطرح کنید یا برای مشاوره و رزرو وقت با ما در تماس باشید.

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *