ازدواج صوری

ازدواج صوری

ازدواج صوری

ازدواج صوری و پیامدهای آن

ازدواج صوری و پیامد های آن :همه ی ما تا به حال لغت طلاق صوری و یا خواستگار صوری را شنیده ایم و تا حدودی با آنها و علت وقوع آنها آشنایی داریم.

اما الان می خواهیم به مبحثی به نام ازدواج صوری بپردازیم که به تازگی در حال رشد است و هروز آمار آن رو به بالا می رود.

ازدواج صوری اگر تا چند وقت پیش اتفاق می افتاد همه می گفتن طرف برای خروج از کشور و گرفتن اقامت دائم کشوری دیگر این کار را کرده است.

در حال حاضر فاجعه ای که با آن مواجه هستیم این گونه است که مقوله ای به نام ازدواج صوری را افراد مطرح می کنند تا از طریق آن بتوانند وام ازدواج دریافت کنند.

شاید فکر کنید که بعد از ازدواج صوری و دریافت وام افراد چه می کنند؟ در حالی که شناسنامه هایشان نام یکدیگر را به دوش می کشد؟

باید خدمتتان بگوییم که الان با توجه به یک سری شرایط افراد بعد از ازدواج هم می توانند , شناسنامه سفید دریافت کنند و دیگر انگار نه انگار که اتفاقی افتاده است.

مفهوم واژه ازدواج صوری

بیایید ابتدا به مفهوم این واژه بپردازیم که اصلا ازدواج صوری به چه معناست؟

ازدواج صوری یعنی ازدواجی که دروغ می باشد و فرد برای فرار از قانون و یا مهاجرت کردن به کشوری دیگر و گرفتن ویزا انجام می دهد.

در این روش فرد یا با پرداخت مبلغی به کسی که تبعیت کشور دیگر را دارد یا مقیم آن کشوراست یا با پاسخ مثبت دادن به خواستگاری فردی که تبعه یا مقیم کشوری خارجی است آن هم بدون علاقه سعی در دریافت ویزا و اقامت کشوری دیگر را دارد.

حکم قانونی ازدواج صوری

این نوع ازدواج دروغین می باشد و غیر شرعی است. اگر دلایل قوی مبنی بر صوری بودن یک ازدواج پیدا شود , آن ازدواج از لحاظ قانونی باطل است.

نوع دیگر ازدواج صوری

نوعی دیگر از این ازدواج وجود دارد که ازدواج زن سه طلاق شده با مردی با نام محلل است. که این نوع ازدواج هم شرایطی دارد مثلا اگر بدون اراده واقعی نکاح باشد از لحاظ شرعی و قانونی صحیح نیست.

می توانیم قاعدتا این را بگوییم که ازدواج صوری صرفا برای فرار از قانون است که صورت می گیرد.

چیزی که در عقد لازم است , قصد و نیت قلبی و باطنی و در نهایت لفظ و بیان آن است یعنی همان قصد باطنی را بیان کنیم و به زبان بیاوریم. پس می توانیم اینگونه بگوییم که چون در ازدواج صوری , قصد باطنی وجود ندارد و کلا لفظ است , این ازدواج غیر شرعی می باشد.

ازدواج صوری

فردی مناسب برای ازدواج صوری نیازمندیم

با کمی گشت و گذار در شبکه های مجازی می توانید به مروز با این جملات روبرو شوید که نیازمند کیس مناسب برای ازدواج صوری هستند که بعد طلاق بگیرند!

فردی را دیدم که در شبکه های مجازی آگهی زده بود برای بالا بردن پرستیژ خانواده ام که دیگران بدانند من خواستگاران زیادی دارم می خواهم فردی به صورت صوری بیاید و ازدواج محضری کنیم و پس از آن از وی جدا می شوم و مهریه هم نمی خواهم!

مشکلاتی که در حال حاضر در جامعه ی کنونی با آن روبرو هستیم نیازمند کمی تفکر است و اینکه مسئولان چاره ای در جهت بهبود این مسائل بیندیشند.

ازدواج یا معامله؟!

ما نمی خواهیم با بیان این مطالب باعث شویم افراد جبهه بگیرند که چرا اینگونه می گویید اما در حال حاضر آمار نشان می دهد که بیشتر افرادیکه تقاضای خواستگاری صوری و یا ازدواج صوری می کنند از دختران شهرستان هستند.

شاید اینگونه فکر می کنند که از این طریق می توانند پس از جدایی آزادی که دوست دارند را به دست آورند و به صورت مستقل و راحت و جدا از خانواده می توانند به تمامی آرزوهایشان برسند.

افکاری این چنین پوچ و واهی می توانند زندگی افراد را به طور کامل به هم بریزد.

برخی دختران و پسران شهرنشین هم با این تفکر که می توانند بعد از آن به راحتی مهاجرت کنند و به خواسته هایشان که پدر و مادر ها به آنها بها نمی دهند , برسند.

ازدواج افراد صرفا برای منفعت مالی

این امکان وجود دارد که افرادی که آگهی می دهند صرفا برای کسب منافع مالی و یا حتی امتیازاتی از این قبیل باشد. حال که در شرایط بدی از نظر اقتصادی هستیم باید مراقب باشیم تا از این دست مسائل پیش نیاید و با آبرو و زندگی مردم بازی نشود.

طلاق صوری زمانی مد شد و شاهد بودیم بعضی خانواده ها صرفا برای اینکه فرزندشان از سربازی معاف شود , طلاق می گیرند یا می خواهند به طریقی حقوقی دریافت کنند , تقاضای طلاقشان را رو می کنند.

برای ازدواج صوری که الان موضوع داغی است برای جوانان کشورمان هم , از این دلایل برای انجام این ازدواج صوری می توان نام برد و باید حتما ریشه یابی شود.

افزایش چنین ازدواج هایی می تواند آسیب بزرگی به جامعه بزند و اعتماد افرادی که می خواهند به صورت جدی ازدواج کنند را سلب می کند. به طوری که دیگر , افراد به هیچکس اعتماد ندارند و مدام این فکر را می کنند که فرد مقابل قصد ازدواج صوری به دلایل مختلف را دارد.

ریشه یابی هرچه سریعتر این مسئله و پیدا کردن راهی برای حل آن می تواند کمک بزرگی به جامعه و جوانان در سن ازدواج کند.

سوء استفاده مالی غربی ها

ازدواج صوری

افرادی هستند که مدتها پیش اقامت کشوری خارجی را دریافت کرده اند و در آنجا زندگی می کنند ولی هنوز نتوانسته اند به رویاهایشان در کشوری خارجی دست بیابند. بنابراین بهترین راه حل برای کسب درآمدی خوب و پول , این است که فرد مشتاق به مهاجرت را به دام انداخته و به او وعده ی کسب اقامت دائم بدهند و اینگونه دریافت پول از وی شروع شود.

این نیز وجود دارد که فردی که از طریق ازدواج می خواهد اقامت بگیرد باید تا چند سال زیر نظر فرد مقیم باشد و این برای آن فرد مقیم ( یعنی کسی که ساکن آن کشور خارجی است ) به معنی درآمد برای چند سال است تا اقامتش تکمیل گردد.

معمولا فردی که علاقه به مهاجرت دارد در این راه هزینه های زیادی را متحمل می شود و همچنین بین راه هم نمی تواند کنار بکشد و باید تا آخر این مسیر همراه با فردی که علاقه ای به وی ندارد ادامه دهد و زندگی کند تا آفیسر ( فردی که پرونده مهاجرت ها را بررسی می کند و در نهایت یا فرد را تایید و به وی ویزا می دهد یا رد می کند.) به صوری بودن ازدواجشان شک نکند.

 

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .